Ukrainian English Russian

Івано-Франківська обласна асоціація

приватних перевізників та таксистів

Що означає знак «Таксі»

Офіційна назва знака «Таксі» згідно з класифікатором – «Місце стоянки легкових таксі», а його номер у класифікаторі – 5.18. Знак стоянки таксі з’явився на російських дорогах не так давно, саме тому його значення викликає досить багато питань.

Навіщо потрібен знак стоянки таксі

Зміни в ПДР, пов’язані з появою знака стоянки таксі, були внесені за пропозицією фахівців ДАІ: до них надходило багато скарг від таксистів, які відчувають труднощі з паркуванням і часто змушені платити штрафи з-за того, що всі нечисленні місця на парковці, приміром, біля ресторану, звідти надійшов виклик, були зайняті автомобілями співробітників або клієнтів.

Звичайно його встановлюють у місцях, де скупчення потенційних пасажирів особливо велике (на привокзальних площах, біля терміналів аеровокзалів, у великих торгових центрів або розважальних комплексах, кінцевих зупинках метрополітенів і т. д.) – і де, як правило, накопичуються таксі, які очікують клієнтів.

Утискання для водіїв і зона дії знаку зупинки таксі

Знак «Таксі» належить до групи дорожніх знаків особливих приписів і його відмінність від знаків, що позначають місця зупинок громадського транспорту полягає тільки в тому, що він встановлюється в місцях стоянок, а не зупинок. І в зоні стоянки таксі користуються тим же набором переваг, що і автобуси або тролейбуси в місцях зупинок – а інші водії зобов’язані дотримуватися деякі обмеження.

В зоні дії знаку 5.18 швидкість пересування транспорту не обмежується, але в той же час водії зобов’язані бути готовими до того, що перед ними можуть з’явитися автомобілі, які виїжджають зі стоянки разом з пасажирами. Тому поряд зі знаком «Таксі» необхідно з особливою увагою стежити за сигналами інших транспортних засобів і дотримуватися необхідної дистанції.

Встати на стоянку поряд з цим знаком можуть тільки таксі. Для інших транспортних засобів стоянка на відстані менше 15 метрів категорично заборонена і загрожує штрафом. Максимум, що можна собі дозволити – це зробити в зоні дії знаку коротку зупинку для висадки чи посадки пасажира. Але за умови, що ця зупинка не створить перешкод для таксистів.

При цьому відсутність знака 5.18 не означає, що таксист не має права зупинитися тут: за межами спеціальних місць для стоянки таксомотори паркуються «на загальних підставах».

Знаки «Таксі», за правилами, повинні бути двосторонніми: односторонні знаки цієї групи допускається встановлювати лише на безлюдних дорогах за межами населених пунктів, але стоянки таксі в таких пустельних місцях зазвичай не облаштовують.

 

Свіжі новини

Що чекає українських водіїв у 2018 році

/ 04 січ. 2018
Рік Жовтої Собаки несе з собою багато нововведень, які стануть актуальними для кожного водія. Найбільш важливі з них стосуються зміни законодавчого поля. Фотофіксація Найсерйозніше нововведення, яке чекає автомобілістів у 2018 році, це введення фото- та відеофіксації порушень ПДР. Законопроект № 5364…

Європейський суд: Uber повинен регулюватись подібно до інших таксі Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/12/20/yevropeyskyy_sud_uber_povynen_regulyuvatys_podibno_do_inshyh_taksi_1230037

/ 21 груд. 2017
Європейський суд визначив, що онлайн-сервіс виклику таксі Uber повинен регулюватися так само, як і звичайні таксі-компанії. Про це повідомляє «Економічна правда». Це рішення вищого суду Євросоюзу, яке не може бути оскаржене. «Сервіс Uber, що зв’язує людей з непрофесійними водіями, входить…

До листопада 2017 року всі водії повинні зробити права нового зразка - МВС

/ 09 серп. 2017
В Україні вже до листопада 2017 має завершитися впровадження директив ЄС, що стосуються водійських прав, повідомляє Автомотоклуб.Інфо Так, з 1 січня 2018 роки "міжнародні" водійські права перестануть діяти на території ЄС. Начальник головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій розповідає,…