Ukrainian English Russian

Івано-Франківська обласна асоціація

приватних перевізників та таксистів

Про нас

Громадське об’єднання приватних перевізників та таксистів становить важливу складову у формуванні та розвитку громадянського суспільства в Україні, адже приватні таксисти є широкою громадою в нашій країні, як і в будь-якій іншій країні світу. Голос перевізників пасажирів має лунати впевнено, звертаючи увагу суспільства, органів державної влади, органів місцевого самоврядування на провадження просвітньої, наукової, культурної діяльності спрямованої на сприяння діяльності приватних таксистів у галузі перевезень пасажирів та прийняття важливих рішень влади та бізнесу з урахуванням інтересів приватних таксистів.

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА АСОЦІАЦІЯ приватних перевізників та таксистів є добровільною, незалежною, неприбутковою організацією, яка об’єднує громадян України та створена для задоволення та захисту законних соціальних, економічних, творчих, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів своїх членів, для реалізації мети і завдань, передбачених Статутом Організації. (п.1.1)

З ІСТОРІЇ ІФ АППТ

Екскурсія в минуле

Людині, яка любить і знає Івано-Франківськ, важко собі уявити наше місто без «Волг» на вокзалі чи біля готелю «Дністер». До їх присутності на вулицях Привокзальній і Чапаєва (тепер-Січових Стрільців) звикли швидко-вони стали таким ж незмінним атрибутом міста, як Ратуша, Адам Міцкевич, Катедра, облмуздрамтеатр, готель «Надія». Кажуть, що таксі як вид зручного та швидкого пересування з’явилось ще у середині XVII століття в Англії.

А в Станіславі (назва Івано-Франківська до 1962 року) перше таксі з’явилось у XІХ столітті, у 1905 році. Спочатку це були візки з чотирма колесами, які здійснювали перевезення по парку «Краттерівка», тепер — початок вул. Незалежності та Вічевого майдану. З середини 19 сторіччя на вулицях Станіславова з’явилися-кеби, а трохи згодом коней замінили таксомотори.

Таксі, як бізнес із своєю сукупністю послуг, розцінок і традицій, у нашому місті зародилось у двадцятих роках минулого століття. Саме тоді були прийняті стандарти обслуговування, правила для водіїв тощо. У той час діяла дуже складна система тарифікації.

На вулицях міста перше приватне таксі з’явилося у 1913 році, Якщо водій віз одного пасажира, то оплата здійснювалась за першим тарифом, якщо двох-за другим, і за третім тарифом оплачували поїздку троє пасажирів. Виїзд за місто передбачав двійну оплату, також значно підвищувався тариф вночі. Недосвідченому водію видавали шпаргалку-довідкову табличку із цінами. За роботою водіїв на лінії уважно стежили контролери.

«За других совітів» (після Другої Світової війни) на вулицях нашого міста з’явилось і радянське таксі. У той же час (за різними джерелами у 1947 чи 1949 роках) на машинах появились звичні нам «шашечки» .

Згодом зв’язку з численною появою приватних таксистів на теренах Франківщини, виникла потреба у їх взаємодії між собою та координації їх діяльності. Тому починаючи з 90 –х років почали створюватися перші служби таксі.

Розвиток ІФ АППТ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА АСОЦІАЦІЯ приватних перевізників та таксистів з’явилася у результаті об’єднання громадян України, а саме приватних таксистів, у 1999 році для їх спільної діяльності у галузі перевезень пасажирів. Впродовж наполегливої праці керівників асоціації та їх членів зробила вагомий внесок у сферу забезпечення діяльності таксистів.

З 2000 по 2001 року Асоціація спільно з приватними перевізниками, організаціями, установами, підприємствами, громадськими діячами, діячами освіти і культури активно приймала участь у такій акції як «Україна без Кучми», допомагали учасникам акції розкласти наметове містечко у центрі Києва для відстоювання вимог населення.

З прийняттям Верховною Радою Закону України « Про автомобільний транспорт» у 2001 році Івано-Франківська асоціація приватних таксистів виступила щодо недосконалості даного нормативно-правого акту, а саме у частині врегулювання відносин між автомобільними перевізниками, автостанціями, підприємствами технічного сервісу, замовниками, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень. Недостатнє врегулювання даного питання може перешкоджати реалізації прав приватних перевізників.

За ініціативою керівників та учасників Організації у 2002 році була проведена конференція із залученням представників міської влади,громадських діячів, ЗМІ, на якій голова Асоціації запропонував провести обстеження і завести реєстр доріг, які потребують негайного ремонту. Дана пропозиція викликала схвалення у залі, а представники місцевої влади пообіцяли розглянути цю пропозицію на черговій сесії.

У 2003 році внесла пропозицію щодо систематизації транспортного законодавства. Оскільки за останні роки законодавцями було прийнято та введено в дію багато нормативно-правових актів, які регулюють транспортну сферу, а саме Закони України : \"Про транспорт\", \"Про автомобільний транспорт\", \"Про дорожній рух\", \"Про перевезення небезпечних вантажів\" та інші закони, а також численні постанови Кабінету Міністрів України, укази Президента, розпорядження Міністерств. Все це говорить про необхідність створення єдиного нормативно-правового акту , який б регулював транспортну сферу , оскільки, це полегшить використання та реалізацію в життя норм транспортного законодавства.

З початку створення і впродовж своєї діяльності Організація приймала активну участь в громадсько-політичному житті м. Івано-Франківська та держави. Під час Помаранчевої революції у 2004 році проводила спільно з приватними таксистами активну діяльність, Асоціація перша сприяла відправленню колони з 100 автомобілів на виїзд в м. Київ для підтримки демократичних сил.

Керівники та члени Івано-Франківської асоціації приватних таксистів не забувають про спорт , оскільки з 2005 щорічно проводяться футбольні турніри між футбольними командами служб приватних таксистів, що сприяє налагодженості відносин між приватними перевізниками. А також запроваджено спортивні перегони на авто із екстремального водіння, що загартовує дух наших учасників.

Спільно із приватними таксистами та різноманітними підприємствами організовувала спонсорську допомогу дитячим притулкам, інтернатам. У 2006 благодійна діяльність Організації набула свого розширення, керівники та учасники Івано-Франківської асоціації приватних таксистів відвідали десятки дитячих будинків та інтернатів з подарунками та благодійними внесками.

Наприкінці 2007 року розпочала вирішувати питання врегулювання парковок, оскільки мала численність парковок не сприяла роботі приватних таксистів. Після подання відповідної заяви та розгляду даного питання на сесії міської ради уже на початку 2008 року міськвиконком виділив 54 стоянки. У цей же час Асоціація надавала допомогу мешканцям Івано-Франківської області, які постраждали від паводку на заході України 2008 року, допомагала державним структурам у ліквідації наслідків потопу та здійснювала перевезення постраждалих в безпечні місця.

Протест таксистів у 2009 році не залишився без підтримки Івано-Франківської асоціації приватних таксистів. Асоціація відстоювала позиції приватних таксистів у простесті щодо питання про ставки єдиного податку для таксистів, оскільки, влада під час кризи надумала підняти податок для малаго бізнесу. Нашими аргументи було те, що жодна європейська країна під час кризи не піднімала податки для своїх підприємців малого бізнесу. Фінансова криза відбирає значну суму заробітку, а поганий стан доріг та корки прямо впливають на розхід пального та витрати на підвищений знос запасних частин.

А також у 2009 році Івано-Франківська асоціація таксистів разом з службами таксі міста внесли також чималий вклад в боротьбі з епідемією грипу. Так, з початку епідемії кожна служба таксі міста здійснювала поїздки до хворих пацієнтів спільно з лікарями на безкоштовній основі. В середньому за один день одна служба приймала 200 таких викликів.

З прийнятим Верховною Радою Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху ” було внесено зміни до Закону України \"Про дорожній рух\", у зв’язку з цим виникла необхідність роз’яснення цих змін учасниками Асоціації. Тому у 2010 був проведений відповідний семінар із залученням провідних спеціалістів у галузі юриспруденції. На даному семінарі було роз’яснено порядок отримання права на керування транспортними засобами та новий порядок відкриття водійських категорій, а також кожен учасник отримав відповіді на усі задані питання

Протягом своєї діяльності з співпрацювала з державним органам. У 2011 році спільно з державними органами та громадськими діячами вирішувала питання в порядку та в межах визначених чинним законодавством щодо розробки нових маршрутів громадського транспорту, їх удосконалення, з урахуванням інтересів приватних таксистів.

За роки своєї праці Івано-Франківська асоціація приватних таксистів набула авторитету та неодноразово отримувала пропозиції співпраці від інших професійних організацій, на які позитивно відкликалася. У 2012 році спільно здійснювала розробку різноманітних програм удосконалення сфери транспортних перевезень пасажирів та вантажу. Оскільки, життя не стоїть на місці і потребує постійного удосконалення, це ж стосується і сфери транспортних перевезень.

Разом із студентам у 2013 році підтримувала позицію входження України в Європейський союз. Оскільки, приєднання України до ЄС відповідає її національним інтересам, позитивно впливатиме на політичну, економічну, соціальну та культурну (ідеологічну) сфери держави. Після побиття студентів засуджувала правлячу владу, вимагала їх відставки та перші сприяли відправленню колони з 100 автомобілів на виїзд в м. Київ для підтримки мітингуючих на майдані.

З самого початку АТО у 2014, Івано - Франківська асоціація приватних таксистів займається волонтерською діяльністю. Спільно з приватними перевізниками власними автомобілями відправляє допомогу нашим солдатам на схід:продукти харчування (гречка, макарони, олія, цукор),засоби особистої гігієни (зубні щітки, зубні пасти, рушники), екіпірування та засоби захисту ( камуфляжна форма, шоломи, каски, бронежилети, берци, спецокуляри, наколінники, тактичні рукавиці), особисті речі (цигарки, запальнички, нитки), спорядження (туристичні килими, спальні мішки), медикаменти (антибіотики широкого спектору дії, мазь «Левоміколь», еластичний бинт) та інше. А також сприяють залученню спеціалістів, які надають соціальну, психологічну, інформаційну та юридичну допомогу родинам воїнів АТО та солдатам, які постраждали внаслідок бойових дій.

Впродовж своєї діяльності Організація вносила зміни до Статуту відповідно до законодавства України, але остання найважливіша зміна відбулася у червні 2015, у Статут ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ приватних перевізників та таксистів були внесені зміни ( приведення його у відповідність до Закону України «Про громадські об’єднання») шляхом затвердження його нової редакції. Дані зміни були прийняті на загальних зборах, за участю керівників та учасників Організації, та були затверджені Протоколом № 1 Загальних Зборів.

Мета ІФ АППТ

Мета ІФ АППТ є провадження просвітньої, наукової, культурної діяльності спрямованої на сприяння діяльності приватних таксистів, координація їх діяльності у галузі перевезень пасажирів, захист цієї категорії підприємців.

Завдання ІФ АППТ

Серед завдань ІФ АППТ, можна виділити такі:

 • розробка проектів без отримання прибутку для забезпечення діяльності Організації;
 • збір інформації та створення баз даних з метою надання допомоги членам організації у їх професійній діяльності;
 • своєчасне надання членам Організації періодичної інформації, що стосується методів та нормативів перевезень;
 • взаємодія між всіма організаціями, що здійснюють аналогічну діяльність;
 • розповсюдження інформації про Організацію серед населення,громадськості, підприємств та організацій;
 • організація і проведення без отримання прибутку конференцій, зборів, семінарів;
 • сприяння державним органам, в порядку та в межах визначених чинним законодавством, у розробці нових маршрутів громадського транспорту, їх удосконалення;
 • підтримка ділових стосунків з іншими професійними організаціями;
 • вивчення міжнародного досвіду перевезень, підтримка міжнародних зв’язків з асоціаціями та товариствами перевізників та міжнародними організаціями;
 • участь представників Організації в міжнародних симпозіумах та конференціях.

Участь в ІФ АППТ

Громадське об’єднання знов набуває свого розширення, у зв’язку з цим запрошуємо приватних таксистів до співпраці. Дана організація гарантує задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів свої членів. Ви зможете користуватися зібраною інформацією та базами даних, періодичною інформацію, що стосується методів та нормативів перевезень, що полегшить роботу членам організації у їх професійній діяльності. Участь у даній організації дозволити Вам поставити на обговорення важливі конфліктні питання та за допомогою спільних зусиль вирішити їх відповідно до чинного законодавства України. А також дає змогу висвітлити Ваші пропозиції та проекти на міжнародних і національних конгресах, конференціях, симпозіумах та інших подібних заходах з питань, що входять до компетенції Організації.

Членом Організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, досягли 18 років та активно сприяють виконанню статутних завдань Організації. Установлюються нагороди для членів Організації за активну роботу в організації. Членство в Організації фіксується і підтверджується записом у реєстрі членів Організації.

Географічне поширення

ІФ АППТ поширює свою діяльність в межах міста Івано-Франківська, здійснюється розробка проектів відкриття філій та представництв ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ приватних перевізників та таксистів у всіх районах Івано-Франківської області, оскільки, це передбачено Статутом даної Організації. У майбутньому планується співпраця з міжнародними організація, підприємствами та установами з приводу обміну, збирання, узагальнення, вивчення, поширення передового світового досвід у сфері статутних завдань.

Професійні свята

Дорогі працівники автомобільного транспорт! Так уже склалося, що без автомобілів зараз не можливо уявити наше життя. Автомобільний транспорт є найважливішою системою життєзабезпечення будь-якого міста, незалежно від кількості проживаючих у ньому мешканців. Усі ми щодня користуємося транспортом, а виходить-вашою працею. Також невід’ємною частиною у сфері послуг пасажирських транспорту є таксі. Таксист-професія особлива, зі своєю романтикою та своїми традиціями. Це дуже напружена і, в той же час, почесна праця, що вимагає високої фізичної та емоційної самовіддачі, професіоналізму, таланту. Саме серед таксистів такі поняття, як взаємовиручка, честь й гордість за свою професію є професійними.

Тому ці професійні свята:

 • День автомобіліста та дорожника – щорічно в останню неділю жовтня
 • Міжнародний день таксиста – 22 березня

– ще один привід для нас висловити слова вдячності за вашу працю.

 

Свіжі новини

Що чекає українських водіїв у 2018 році

/ 04 січ. 2018
Рік Жовтої Собаки несе з собою багато нововведень, які стануть актуальними для кожного водія. Найбільш важливі з них стосуються зміни законодавчого поля. Фотофіксація Найсерйозніше нововведення, яке чекає автомобілістів у 2018 році, це введення фото- та відеофіксації порушень ПДР. Законопроект № 5364…

Європейський суд: Uber повинен регулюватись подібно до інших таксі Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/12/20/yevropeyskyy_sud_uber_povynen_regulyuvatys_podibno_do_inshyh_taksi_1230037

/ 21 груд. 2017
Європейський суд визначив, що онлайн-сервіс виклику таксі Uber повинен регулюватися так само, як і звичайні таксі-компанії. Про це повідомляє «Економічна правда». Це рішення вищого суду Євросоюзу, яке не може бути оскаржене. «Сервіс Uber, що зв’язує людей з непрофесійними водіями, входить…

До листопада 2017 року всі водії повинні зробити права нового зразка - МВС

/ 09 серп. 2017
В Україні вже до листопада 2017 має завершитися впровадження директив ЄС, що стосуються водійських прав, повідомляє Автомотоклуб.Інфо Так, з 1 січня 2018 роки "міжнародні" водійські права перестануть діяти на території ЄС. Начальник головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій розповідає,…